Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

1 of
Previous Next

Ad Details

  • Ad ID: 1312

  • Added: 21 czerwca, 2019

  • Views: 107

Description

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na pracę tylko kilku godzin dziennie. Warunki wydają się być mało idealne. Niestety coraz częściej przedstawia się, że są to oszuści jedzący na naiwności innych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na poprawną i tak płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka bawiąca się sprzedawaniem problemów z pozostałej dłoni i udzielaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te produkowane są stuprocentowo przez internet, co daje, że firma wyróżnia się innowacyjnością i łączy się do realiów XXI wieku. Niestety przez rodzaj prac, który pokazuje, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na karcie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez osobami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie więc uważa liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Mamy zatem wystawić artykuł na sprzedaży, zadbać o podobny związek z mężczyzną, a jak transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety oddaje się, że paczki te zupełnie nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze przychodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i utrzymuje, że będziemy grać w korporacji o odpowiedniej firmie. Gwarantują nam usługę również ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób ma wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać posiada taż książka, a samo, czego się dowiadujemy więc ostatnie, że do bliskich założeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Jest więc dobra oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie liczą ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie podaje także naszego imiona, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcja materiałów na bliskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, choć istniejemy w nich tylko pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Wyraża się jednak, że mężczyźni nie tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po własnej stronie. W związku spośród tym, że sprzedajemy na własnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą zacząć dyskusję ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał swojej właściwości umowy. W wypadku, kiedy sytuacja nie zostanie rozwiązana, pewnie ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas poważne konsekwencję własnych żyć. Według kodeksu karnego, w zależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na okres z 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przejawiają się sprytem, gdyż w wypadku, gdy pod aukcją podpisuje się ich pracownik, to on poniesie konsekwencje ich wykonań. Ponieważ to dziś my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż wtedy jednak my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie dochodzą do klienta.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede każdym, trzeba być wyjątkowo ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie stanowi ostatnie ważny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je podała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone swoje obowiązki. Trzeba uważać na ostatnie możliwości, w których nie zostały podane szczegóły oraz też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród tego gatunku oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, jacy będę zależeli skorzystać z usług oszusta. Im regularnie będziemy przedstawiać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym niemal będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Czy polecasz

Comments

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments