Free

Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych

1 of
Previous Next

Ad Details

  • Ad ID: 198

  • Added: 30 maja, 2017

  • Sale Price: Free

  • Regular Price: Free

  • Location: Polska

  • State: Zachodniopomorskie

  • City: Kołobrzeg

  • Views: 998

Description

Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych – moja opinia i krótka historia jak to się zaczęło. Każdy, kto posiada większą gotówkę, dochodzi do wniosku, że warto ją zainwestować. Jednak zysk na lokatach bankowych jest czasami żenujący. Warto, zatem zapoznać się z ofertą strony tpw.pl, dzięki której nie tylko pomnożysz swoje oszczędności, ale przy tym pomożesz tym, którzy potrzebują pożyczki.

Moja historia z Towarzystwem Pożyczek Wzajemnych zaczęła się zupełnie przypadkowo dzięki mojej znajomej. Już jakiś czas temu szukałam informacji, jak mogę dobrze zainwestować swoje pieniądze. Nigdy nie miałam problemów finansowych i zawsze lubiłam pomagać innym. Po obejrzeniu kilku ofert stwierdziłam, że chyba inwestycja się nie opłaca. Wtedy właśnie dowiedziałam się o stronie tpw.pl i to był strzał w dziesiątkę!

Jak zaczęła się moja historia z TPW?

Na początek odwiedziłam ich stronę internetową, by dowiedzieć się czegoś więcej. Poczytałam o tym, jak można zostać inwestorem, ale również jak można pożyczyć u nich pieniądze. Było to genialne rozwiązanie dla mnie, gdyż okazało się, że inwestując, nie tylko zyskuje, ale i pomagam. Poza tym wszystko było tak zabezpieczone, że miałam gwarancję, iż nie ma opcji, abym w żaden sposób była stratna. Nawet jeśli z jakiegoś powodu osoba, która pożyczyła ode mnie pieniądze, zaprzestała ich spłaty.

Założyłam konto na TPW i zgodnie z ich informacją skontaktowałam się z ich koordynatorem. Jasne jest, że skoro mowa o pieniądzach to musiałam zostać zweryfikowana. Wystarczyło jednak kilka informacji z dowodu osobistego i było wszystko gotowe, mogłam zaczynać swoją przygodę w inwestowanie. Postanowiłam, że na początek zainwestuje 2000 zł. To nie była duża kwota dla mnie, a chciałam sprawdzić system, jakim działa portal Towarzystwa Pożyczek Wzajemnych. Bardzo szybko znalazła się zainteresowana osoba, która chciała pożyczyć ode mnie pieniądze. To ja decydowałam, czy to właśnie jej pomogę, gdyż miałam wgląd do danych, oprócz tego mogłam zadać kilka pytań potencjalnemu pożyczkobiorcy. Dobrym pomysłem jest przyznawanie punktów osobom, które już pożyczały pieniądze i terminowo je spłacały, ponieważ jest to dodatkowy znak dla inwestora, że warto takiej osobie zaufać i dać jej pożyczkę. Mnie właśnie trafiła się osoba, która pożyczała już nie raz, spłacała swoje zobowiązania regularnie i co najlepsze wyróżniała swoją aukcję przez udzielanie premii pożyczkodawcą. Zaryzykowałam i zgodziłam się przyznać tej osobie pożyczkę.

Formalności.

To była dla mnie wielka niewiadoma, bo jestem kompletnym laikiem w tych sprawach. Na szczęście Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych wszystko zrobiło za mnie, zaczynając od weryfikacji pożyczkobiorcy, poprzez zabezpieczania w formie zastawu ruchomości osoby biorącej pożyczkę. Dowiedziałam się, że w razie konieczności windykacją i sprzedażą zastawionych przedmiotów też zajmuje się portal, czyli ja tak naprawdę tylko udostępniałam swoje pieniądze i niczym nie musiałam się przejmować.

Pożyczka udzielana jest na miesiąc i po tym czasie powinnam dostać całą pożyczoną kwotę + 4% zysku od przelanej kwoty. Zdawałam sobie sprawę, że różne wypadki chodzą po ludziach i może zdarzyć się, że mój pożyczkobiorca nie będzie w stanie spłacić mnie w ciągu miesiąca. Zostałam poinformowana, iż w takim przypadku otrzymam miesięczny zysk z pożyczki, a kolejny miesiąc przedłużenia spłaty to dodatkowe 4% zysku dla mnie, czyli razem 8%. Ja miałam to szczęście, że mój pożyczkobiorca spłacił mnie po miesiącu. Jednak dla własnego spokoju ducha skontaktowałam się z konsultantem Towarzystwa Pożyczek Wzajemnych i zapytałam się, co by było, gdyby np. ktoś przestał mnie spłacać. Okazało się, że na szczęście nawet w takich okolicznościach to TPW zajmuje się ściganiem dłużnika, a ja po 3 miesiącach otrzymam wszystkie należne pieniądze dzięki odkupieniu cesją umowy, jaką zawarliśmy.

Osobiście jestem zachwycona tego typu inwestycją, ponieważ inwestując początkowo 2000 złotych, nie odczułam jakoś braku tych pieniędzy, a teraz moje konto znacznie się już wzbogaciło. Postanowiłam, że cały zysk, który uzyskałam przy pierwszym udzieleniu pożyczki, przeznaczę na inwestycję w kolejne i kolejne itd. I wiecie, co? Moje 2000 zł niedługo będzie dwukrotnie większe i to w krótkim odstępie czasu, bez pilnowania żadnej dokumentacji i przede wszystkim bez wychodzenia z domu.

Poleciłam stronę tpw.pl także mojemu koledze, który znalazł się w dołku finansowym. Wytłumaczyłam mu, jak w prosty sposób może zdobyć pożyczkę. Jako osoba, która zawiodła się już na wielu bankach TPW uratowało go z opresji i z tego, co wiem, planuje również w przyszłości inwestycję na tym portalu.

Zamiast więc szukać najlepszych ofert inwestycyjnych, których zyski czasem są śmiechu warte, zastanów się, czy nie lepiej udostępnić swoją gotówkę dla osób, które bardzo jej potrzebują, a ty nie tylko pomożesz, ale i zyskasz? Jest to ciekawe rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić.

0 0 votes
Czy polecasz

Comments

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej KOSIERADZKI
4 lat temu

super polecam

minima
minima
4 lat temu

Polecam. super sprawa i pomoc dla ludzi w potrzebie. Formalności przebiegly szybko i beproblemu,jestem zadowolona

Maestro
Maestro
4 lat temu

Cieszę się, że ktoś napisał jak potoczyła się współpraca z TPW. Mam nadzieję tylko, że jest ona rzetelna. Ten wpis będzie przydatny każdemu, kto chce zacząć inwestować. Może kiedyś zainwestuję, na razie mam dobrze płatną pracę.

Iga
Iga
4 lat temu

Jestem bardzo zadowolona z takiego obrotu sprawy. Zarobiłam już na tym kilka stów i jestem pozytywnie nastawiona. Dobrze, że powstała taka strona, prawie jak instytucja pożyczkowa. Pożyczam ludziom, którzy tego potrzebują a jak sama potrzebuję, też korzystam. Jestem ekspedientką i mam duże potrzeby finansowe a działając w TPW nie muszę mieć sztywnych godzin pracy.

Men
Men
4 lat temu

Przede wszystkim nie ma żadnej spiny podczas pożyczania pieniędzy i działa to w jedną i w drugą stronę. Super forma na inwestycje, miła konkurencja dla wszystkich anty-ludzkich banków komercyjnych, które doją, jak tylko mogą. Co do pożyczania, pożyczyłem pieniądze dwukrotnie w takiej formie i niebo, a ziemia, w porównaniu do innych tego typu instytucji. Polecam