Organizacja ceremonii pogrzebowych Bobolice

1 of
Previous Next

Ad Details

  • Ad ID: 1246

  • Added: 4 marca, 2019

  • Views: 138

Description

Człowiek rodzi się i umiera. Pogrzeby składają się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a też z obowiązkiem dopełnienia wszystkich formalności związanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe winnym stanowić przygotowane profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Stepnica

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu twarzy powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument potrzebny do wykonania pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Że istnieją podejrzenia, że zgon stanął w sukcesie wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może jednak uzyskać taki materiał od lekarza sądowego, który badał zwłoki w urzędzie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa

poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w procesie trzech dni od chwili śmierci zmarłego. Następnie powinna nastąpić z apelem o wystawienie aktu zgonu. Konieczne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Fakt ten uprawnia do pobrania zasiłku pogrzebowego również jest obowiązkowy do załatwiania spraw związanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Stepnica

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z pracownikiem domu pogrzebowego, ustalany jest termin pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że wybiera taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w wypadku kremacji. wybór obrządku religijnego w którym zajmuje przejść się pogrzeb lub innego rodzaju pogrzebu ( w wypadku pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług związanych z formą pochówku, między innymi:

poinformowanie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez mistrza ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W wypadku pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie jest porozumieć się z księdzem w kwestii organizacji nabożeństwa żałobnego oraz miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki kończy się w obecności księdza, który odprowadza zmarłego na miejsce tego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku uczestniczy często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi umówić się z administracją cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Jest też wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który przeprowadzi ją w specjalny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a jeszcze opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o miejscu, w którym sprawi się stypa. Koszt wynajęcia mistrza imprez to wydatek około 300 zł.

Pogrzeb skupiam się więc z mnóstwem formie i kosztami, jakie rodzina musi ponieść organizując pochówek. Na szczęście w takiej form mogą stanowić na wsparcie innych członków rodziny, a jeszcze państwa, które wypłaci rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po otrzymaniu przez nią listu zgonu. Warto mieć, że pogrzeb nie pragnie być cenny a nawet przy skromnych sposobach można godnie pożegnać zmarłego.
Dużo informacji
Dużo wiedz o organizacji imprez pogrzebowych na ścianie Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Stepnica

0 0 votes
Czy polecasz

Comments

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments