Facebook odnotował spadek dochodów

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1637

  • Dodane: 30 kwietnia, 2020

  • Wyświetlenia: 6

Opis

Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego Facebook odnotował na początku roku najwolniejszy kwartalny wzrost od wprowadzenia na giełdę – podał serwis ABC News, wskazując, że problemy związane z pandemią Covid-19 przesuwają się m.in. na globalne spowolnienie rynku reklamy cyfrowej.

Koncern Marka Zuckerberga poinformował, iż w pierwszym kwartale bieżącego roku zarobił 4,9 mld dolarów. To znany wzrost rok do roku (w pierwszym kwartale 2019 r. koncern świadczył o zarobkach 2,4 mld dol.). Przychody Facebooka wzrosły o 18 proc. do stanu 17,7 mld dol.
Firma oznajmiła zarazem, że w obecnych trzech tygodniach marca zaobserwował „znaczący spadek” cen i popytu na reklamy.
Przedstawiciele Facebooka odmówili znalezienia swoich prognoz względem przychodów za drugi kwartał, jednakże podkreślili, że obserwowana obecnie sytuacja „sygnalizuje stabilizację”.

W końcach, gdzie epidemia Covid-19 wywołała największe spustoszenie, Facebook odnotował 50 proc. wzrost użycia aplikacji do komunikacje informacji prywatnych. Podwoiła się również liczba połączeń głosowych i wideo czynionych z użyciem usług koncernu, który zaznaczył jednak, że aplikacji komunikacyjnych w moc przypadkach nie monetyzuje. Dodatkowo w obszarach najbardziej dotkniętych pandemią osłabła działalność Facebooka w pierwszym elemencie reklamy.

W marcu z usług Facebooka korzystało 2,6 mld aktywnych w zbioru miesiąca użytkowników. To o 10 proc. więcej, niż rok temu – podało ABC News. Ilość osób zdecydowanych na Facebooku codziennie wzrosła w marcu o 11 proc. do stanu 1,73 mld użytkowników. Koncern z Menlo Park przekazał, że ogółem 2,99 mld osób użyło w marcu z choć samej jego aplikacji: Facebooka, Instagrama, Messengera lub WhatsAppa. To o 11 proc. więcej, niż w ostatnim tymże czasie w roku ubiegłym.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg w dyskusji z analitykami stwierdził, że pandemia i powiązana z nią potrzebę mieszkania w zakładu przez wiele osób odkłada się na krótsze przyjmowanie nowych trendów komunikacyjnych, takich jak wideorozmowy lub małe czaty grupowe. Jak podkreślił, transmisje wideo na żywo, które wcześniej były polecane do transmisji wydarzeń rozgrywających się w sferze pozawirtualnej, obecnie grane są przez nauczycieli, sektor rozrywki i organizacje religijne. Już z usług tego stylu korzysta ponad 800 mln osób dziennie – podał szef Facebooka.

Zuckerberg zaznaczył zarazem, że pandemia wywiera istotni nacisk na Facebooka i określił swoje zaniepokojenie tym, że kryzys nią doprowadzony może potrwać dłużej, jeśli zniesienie wprowadzonych w wielu miejscach obostrzeń nastąpi za szybko.

Obecnie 95 proc. pracowników Facebooka spełnia swoje cele zawodowe zdalnie.

zobacz również Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego

Komentarze

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o