Facebook odnotował spadek dochodów

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1640

  • Dodane: 30 kwietnia, 2020

  • Wyświetlenia: 6

Opis

Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego Facebook odnotował na startu roku najwolniejszy kwartalny wzrost od przejścia na giełdę – podał serwis ABC News, wskazując, że problemy połączone z pandemią Covid-19 przekładają się m.in. na pełne spowolnienie rynku reklamy cyfrowej.

Koncern Marka Zuckerberga poinformował, że w centralnym kwartale ostatniego roku zarobił 4,9 mld dolarów. To znaczni wzrost rok do roku (w centralnym kwartale 2019 r. koncern informował o zarobkach 2,4 mld dol.). Przychody Facebooka wzrosły o 18 proc. do gustu 17,7 mld dol.
Firma oznajmiła zarazem, że w zeszłych trzech tygodniach marca zaobserwował „znaczący spadek” cen i popytu na reklamy.
Przedstawiciele Facebooka odmówili ujawnienia swoich prognoz względem przychodów za drugi kwartał, jednakże podkreślili, że obserwowana obecnie sytuacja „sygnalizuje stabilizację”.

W regionach, gdzie epidemia Covid-19 wywołała największe spustoszenie, Facebook odnotował 50 proc. wzrost użycia aplikacji do współprace informacji prywatnych. Podwoiła się również liczba połączeń głosowych i wideo tworzonych z użyciem usług koncernu, który zaznaczył jednak, że aplikacji komunikacyjnych w moc przykładach nie monetyzuje. Dodatkowo w krajach najbardziej dotkniętych pandemią osłabła działalność Facebooka w dużym segmencie reklamy.

W marcu z pomocy Facebooka korzystało 2,6 mld skutecznych w procesu miesiąca użytkowników. Toż o 10 proc. więcej, niż rok temu – podało ABC News. Ilość osób zdecydowanych na Facebooku codziennie wzrosła w marcu o 11 proc. do gustu 1,73 mld użytkowników. Koncern z Menlo Park przekazał, że ogółem 2,99 mld osób zastosowało w marcu z przynajmniej jednej jego aplikacji: Facebooka, Instagrama, Messengera lub WhatsAppa. Toż o 11 proc. więcej, niż w współczesnym samym czasie w roku ubiegłym.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg w polemice z analitykami stwierdził, że pandemia i powiązana spośród nią potrzeba tkwienia w budynku przez wiele kobiet dokonuje się na większe przyjmowanie nowych trendów komunikacyjnych, takich jak wideorozmowy lub małe czaty grupowe. Jak podkreślił, transmisje wideo na żywo, które wcześniej były polecane do transmisji wydarzeń kończących się w sferze pozawirtualnej, obecnie stosowane są przez nauczycieli, sektor zabawy i instytucje religijne. Już z pomocy tego sposobie ma ponad 800 mln osób dziennie – podał szef Facebooka.

Zuckerberg zaznaczył zarazem, że pandemia wywiera wielcy wpływ na Facebooka i przedstawił swoje zaniepokojenie tym, że kryzys nią spowodowany może potrwać dłużej, jeśli zniesienie włożonych w wielu miejscach obostrzeń nastąpi za szybko.

Obecnie 95 proc. pracowników Facebooka realizuje swoje cele zawodowe zdalnie.

zobacz również Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego

Komentarze

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o