Pijany rowerzysta z Nowego Targu

Doradca Personalny Czerwiec 1, 2017 Brak komentarzy

Pijany rowerzysta z Nowego Targu

W województwie Pomorskim pijany rowerzysta zaatakował funkcjonariusza na służbie.
Jazda pod wpływem alkoholu coraz częściej zdarza się wśród rowerzystów, którzy czują się bezkarnie w tej sytuacji. O ile prowadzenie pojazdów samochodowych pod wpływem alkoholu może wiązać się nawet z utratą prawa jazdy, tak w przypadku rowerzystów nie ma aż tak restrykcyjnych kar. W okresie wiosennym i letnim liczba pijanych rowerzystów niestety znacznie wzrasta. W województwie Pomorskim doszło do podobnego zdarzenia. Pijany mieszkaniec Nowego Targu, ledwo utrzymywał równowagę jadąc na rowerze. Stwarzał on zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla uczestników ruchu drogowego, ponieważ poruszał się ruchliwą ulicą. Cała sytuacja zainteresowała patrolującego policjanta, który postanowił interweniować w zaistniałej sytuacji. Pijany rowerzysta jednak nawet nie myślał o tym by zastosować się do poleceń funkcjonariusza policji i postanowił uciekać.

24 letni mężczyzna ledwo utrzymywał równowagę na rowerze, jednak to nie zatrzymało go przed ucieczką, postanowił porzucić rower a następnie schować się w pobliskich polach. Poziom spożytego alkoholu był jednak zbyt wysoki i mężczyzna został schwytany przez policjanta. Na tym jednak nie koniec, 24 latek był agresywny i stawiał opór. Doszło nawet do szarpaniny, jednak sprawny funkcjonariusz policji poradził sobie z delikwentem. Funkcjonariusz policji obezwładnił agresywnego rowerzystę a następnie radiowozem odwiózł go do policyjnej celi. Na miejscu przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało, że mężczyzna był całkowicie pijany, w wydychanym powietrzu miał aż 2 promile alkoholu we krwi.

Agresywnemu rowerzyście z pewnością zostaną postawione zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu, jednak dodatkowo obciążającym jest fakt iż zaatakował funkcjonariusza policji na służbie. 24 letni mieszkaniec Nowego Targu za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta na służbie może usłyszeć wyrok nawet trzech lat pozbawienia wolności. Ten wybryk będzie go zapewne wiele kosztować.

Kategorie : Kronika