Trójka nieletnich pobiła przechodnia

Doradca Personalny Maj 16, 2018 Brak komentarzy

Trójka nieletnich pobiła przechodnia

Agresywna młodzież – czyli jak dziś zachowują się nastolatkowie

Brak pokory, agresja, bójki i alkohol – to tylko niektóre z czynników, które opisują dzisiejszą młodzież. Oczywiście nie wszystkich możemy wrzucać do jednego worka, jednakże ostatnie poczynania nastolatków z Bydgoszczy pozostawia wiele do myślenia. W centrum miasta na tzw. Wyspie Młyńskiej grupka nastolatków dotkliwie pobiła przechodnia, żeby tego było mało nastolatkowie zaatakowali również funkcjonariusza policji, który udzielał pomocy poszkodowanemu. Zachowanie chłopaków jest karygodne.

Do zdarzenia doszło około godziny 4 nad ranem w ubiegły weekend. Trójka nastolatków napadła na przypadkowego przechodnia, z zeznań patrolujących w tamtych rejonach funkcjonariuszy policji, nastolatkowie mieli wręcz znęcać się nad mężczyzną. Nie wiadomo jakie były powódki nastolatków, prawdopodobnie mężczyzna został ofiarą napadu na tle rabunkowym. Nastolatkowie w trójkę kopali mężczyznę gdy ten leżał już na ziemi i nie potrafił się bronić. Z dalszych zeznań wynika, że trójka napastników przeszukiwała kieszenie mężczyzny – porwali mu telefon oraz portfel.

Całą sytuację zauważyło dwóch patrolujących okolice policjantów, którzy niezwłocznie ruszyli poszkodowanemu na pomoc. Jeden z funkcjonariuszy rzucił się w pościg za uciekającymi napastnikami a drugi ruszył na pomoc zaatakowanemu mężczyźnie. Jeden z nieletnich został złapany, jednak pozostała dwójka postanowiła go odbić. Wrócili na miejsce zdarzenia i zaatakowali policjanta, który udzielał pomocy pobitemu przechodniowi. Nastolatkowie uderzyli policjanta butelką w głowę. Drugi z mundurowych natychmiast zainterweniował i oddał strzały ostrzegawcze. Nastolatkowie zaczęli uciekać, jednakże na próżno. Poszukiwania trwały kilkanaście godzin, jednakże udało się schwytać całą trójkę napastników. Najmłodszy z nich trafił do schroniska dla nieletnich a pozostała dwójka 17 latków zostali tymczasowo aresztowani. Trójce napastników zostaną postawione zarzuty rozboju oraz czynnej napaści na policjanta na służbie. Dwójka 17 latków będzie odpowiadać przed sądem dla dorosłych – grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Kategorie : Kronika