Skąd bierze się fenomen laleczek LOL?

Doradca Personalny Maj 17, 2018 Brak komentarzy

Skąd bierze się fenomen laleczek LOL?

Skąd bierze się fenomen laleczek LOL? Dlaczego ta mała zabawka podbija świat? Sprawdźmy!

O laleczkach LOL słyszał już chyba każdy rodzic dziewczynki w wieku 3+. Laleczki to jeden z najpopularniejszych obecnie gadżetów, które chce mieć każda mała dama. Laleczki LOL pojawiają się w przedszkolach, zerówkach i szkołach, dzieci chętnie się nimi bawią i wymieniają między sobą. Wiele osób nie rozumie jednak, dlaczego małe, niepozorne laleczki zrobiły taką furorę i to nie tylko w Polsce. Czy jest w nich coś niezwykłego?

Laleczki LOL – czym właściwie są?
Na początek warto sobie powiedzieć, czym są laleczki LOL. W końcu wypada wiedzieć, czym zachwycają się dzieci – są to zabawki produkowane przez MGA Entertainment – mają postać kuli, w której wnętrzu skrywa się laleczka. W tym opisie nadal nie widać jednak niczego nadzwyczajnego. Każda kula standardowo posiada 7 warstw, pod każdą kryje się inny dodatek lub akcesoria do laleczki, a dzieci muszą odkrywać poszczególne warstwy, za pomocą specjalnego suwaka ściągając folię ozdobną. Wszystkie warstwy są niezwykle kolorowe, a wszystko co jest w nich skryte to niespodzianka – łącznie z ostatnim poziomem kuli, w którym kryje się zabawka – to kulminacyjny moment otwierania laleczek LOL (1 warstwa – tajna wskazówka, 2 warstwa – naklejki przeznaczone do kolekcjonowania, 3 warstwa – buteleczka do wody, 4 warstwa – buty dla laleczki, 5 warstwa – ubranko dla laleczki, 6 warstwa – dodatkowe akcesoria, 7 warstwa – lalka). Zarówno sama lalka jak i dołączone do niej dodatki stanowią kolorystyczny komplet, mają tę samą stylistykę. Co ważne, laleczki mają ukryte „moce” – każda laleczka wykazuje inną cechę w interakcji z wodą – zmieniają kolor oczu, włosów czy siusiają. Trzeba przyznać, że wszystkie zabawki są kolorowe, solidnie wykonane i cieszą oczy, dlatego już choćby samym wyglądem przyciągają uwagę dziecka.

Laleczki LOL – dlaczego są tak popularne?
Właściwie należałoby zapytać dzieci, co specjalnego widzą w laleczkach. Wspomniano już o żywej, estetycznej stylistyce. Warto również dodać, że wśród dzieci co jakiś czas pojawia się nowa moda – kiedyś były to pokemony, Kinder niespodzianki, dlatego dziś jako proces stosunkowo naturalny, pojawiła się moda na laleczki LOL. Dzieci lubią kolekcjonować zabawki, którymi mogą się wymieniać z rówieśnikami lub wspólnie bawić. Laleczki LOL tworzą zestaw z kulą, która służy jako podstawka, pojemnik do kąpieli lub do bezpiecznego noszenia zabawki w plecaku. Z racji tego, że laleczka jest mała i można ją łatwo schować w kuli, dzieci chętnie zabierają je do przedszkola czy szkoły. Właśnie w ten sposób rodzi się nowa moda – gdy kilkoro dzieci miało już laleczki LOL, zapragnęła je mieć reszta ich kolegów i koleżanek. Wraz z pojawieniem się mody na laleczki, producent zaczął tworzyć kolejne serie – dziś mamy ich aż trzy. W każdej serii można spotkać inne laleczki, mające różne cechy i wygląd. Najlepsza jest seria trzecia, w której pojawiają się małe siostrzyczki i zwierzaki, stanowiące kolekcję wraz z laleczkami. Każda seria to kilkadziesiąt laleczek do kolekcji – dzieciom bardzo podoba się to, że nigdy nie wiadomo, co znajdą w kuli. Tak naprawdę ciężko jest więc zebrać całą kolekcję. Samo otwieranie niespodzianki i oczekiwanie w napięciu na pojawienie się laleczki w ostatniej warstwie sprawia, że dzieci tak chętnie sięgają po laleczki LOL. Nie ma się więc co dziwić fenomenowi tych zabawek.

Najlepsza seria trzecia – co można w niej znaleźć?
Warto bliżej przyjrzeć się serii trzeciej laleczek, która nie dość że jest najbardziej popularna, to wprowadza najwięcej nowości – to właśnie trzecia seria sprawiła, że laleczki zyskały tłumy nowych fanów. Patrząc na te zabawki chyba nie ma się co dziwić ich popularności. W serii 3 znajdziemy LOL SISTERS, czyli laleczki o mniejszych rozmiarach, przypominające słodkie bobaski. Mają mniej warstw, a także mniej dodatków i są mniejszą wersją standardowych laleczek. LOL PETS to zwierzaki – w kulach można znaleźć pieski, chomiki i inne zwierzaki tworzące komplet wraz z laleczkami. Utrzymane są w tej samej kolorystyce co laleczki LOL – kule ze zwierzakami mają 7 warstw i naprawdę sporo akcesoriów. Prawdziwa gratka dla fanek laleczek to jednak LOL CONFETTI POP – najnowsza, 9-warstwowa wersja, która przy otwarciu ostatniego poziomu z laleczką, wystrzeliwuje konfetti. Jest to prawdziwa nowość, wywołująca ogromną radość na buzi dziecka. Niestety, jest to również najdroższa kula.

Ile kosztuje laleczka LOL?
O ile dzieciom bardzo podobają się laleczki, rodzicom na pewno mniej przypadły do gustu ich ceny. Niestety, zabawki są bardzo drogie, jednak cena idzie w parze z jakością. Zwykła cena laleczki to około 50 złotych, chociaż czasem w dobrych, markowych sklepach z zabawkami czy hipermarketach można trafić na atrakcyjne promocje. Nieco mniej kosztują małe siostrzyczki lub musujące niespodzianki, jednak ta ostatnia opcja to same akcesoria. Taniej laleczek raczej nie znajdziemy, a wręcz należy uważać na podejrzanie niskie ceny, które w większości przypadków oznaczają tanie podróbki, których na rynku nie brakuje. Szczególnie na baczności powinni się mieć rodzice, którzy kupują laleczki na aukcjach internetowych, wierząc w dobre intencje sprzedającego. Z racji popularności laleczek nie ma wątpliwości, że pojawienie się w sklepach kolejnej serii to tylko kwestia czasu. Będziemy się mogli spodziewać czegoś zaskakującego i nowych, kolorowych laleczek do uzupełnienia kolekcji.

Kategorie : Poradnik